KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15339067
nr 1533 9067
Lennart Derwinger
(1937-2005), Sverige
Komposition. Signerad, numrerad 1984. Blandteknik, bildmått: 34x24 cm, yttermått inklusive ram: 52x39 cm
Lennart Derwinger, svensk bildkonstnär född i Norrköping 1937, död där 2005 .
Utrop:
300 kr
måndag 10 april 2023
kl 20:47:54
Lennart Derwinger
Läs mer om Lennart Derwinger